Vilniaus Universitetas

Renginiai

Suo mokyklojeKviečiame į tęstinius mokytojų kvalifikacijos tobulinimo kursus „Gyvūnas (šuo) edukaciniame procese“, vyksiančius 2017 m. lapkričio 3, 15 ir 2018 m. sausio 4 d. Vilniaus universiteto Filosofijos fakultete (Universiteto g. 9, Vilnius). Skelbimas

Vaikų kontaktas su gyvūnais ir gamta yra paveiktas urbanizacijos. Siekdami tai kompensuoti daugumos Europos šalių mokytojai vaikams organizuoja išvykas į zoologijos sodus, įvairias veiklas gamtoje ar klasėje laiko gyvūną. Atlikti tyrimai įrodo, kad gyvūno buvimas šalia turi teigiamą poveikį mokymosi efektyvumui, motyvacijai, sveikatai, o žmogaus-gyvūno ryšys orientuotas ir į vertybių ugdymą – rūpinimąsi kitu, empatiją.

Šiais tęstiniais kvalifikacijos tobulinimo kursais sieksime plėtoti mokytojų profesinę kompetenciją organizuoti edukacinį procesą pasitelkiant gyvūną (šunį).

Kursus veda psichologė dr. Vilmantė Pakalniškienė, Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Bendrosios psichologijos katedros docentė, Kaniterapijos asociacijos prezidentė.

Dalyviai: Kursai skirti pradinio ugdymo mokytojams, dalykų mokytojams bei institucijų, vykdančių priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo programas, vadovams, pedagoginiams darbuotojams. Dalyvių skaičius ribotas.
Trukmė
: 30 akad. val. Kontaktinis darbas vyks 2017 m. lapkričio 3, 15 ir 2018 m. sausio 4 dienomis.
Vieta: Vilniaus universiteto Filosofijos fakultetas (Universiteto g. 9, Vilnius).
Kaina: 80 eurų.
Akreditacija: kursų programa akredituota Vilniaus Universiteto Pedagogikos centre.

Kursų pabaigoje dalyviams bus įteikti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.

Būtina išankstinė registracija internetu iki spalio 19 d.

Kursų prieiga VU Filosofijos fakulteto Facebook paskyroje

Švietimo įstaigų darbuotojus kviečiame atspausdinti skelbimą ir iškabinti jį savo darboviečių skelbimų lentose arba persiųsti nuorodą į kursų informaciją savo kolegų el. pašto adresais. Iš anksto nuoširdžiai dėkojame už bendradarbiavimą!

Lauksime Jūsų!

VU Pedagogikos centro akreditacijos Nr. EV3-26

Kontaktai:
vyr. specialistė Olga Suprun
85 2667618

matematika2017 m. balandžio 12 d. įvyko seminaras „Lietuvos mokinių pasiekimai tarptautiniuose IEA TIMSS ir OECD PISA bei nacionaliniuose tyrimuose – esama situacija ir perspektyva“.

Seminarą organizavo Lietuvos matematikos mokytojų asociacija kartu su VU Pedagogikos centru, siekdami numatyti ir pasiūlyti veiksmų planą, gerinantį mokinių pasiekimus.

Seminaro dalyviai susipažino su mokinių matematikos pasiekimų tarptautinių IEA TIMSS ir OECD PISA bei nacionalinių tyrimų rezultatais ir rekomendacijomis, jų analizės ir pritaikymo organizuojant ugdymo procesą galimybėmis bei tobulino profesinės komunikacijos, ugdymo(si) turinio įgyvendinimo ir tobulinimo bei profesinės veiklos tyrimo kompetencijas, atliko programoje numatytas praktines užduotis.

Seminaro dalyviams buvo išduotas VU Pedagogikos centro pažymėjimas.

Kaunas1 Spalio 28 d. Kauno technologijos universitete vyko kvalifikacijos tobulinimo seminaras pradinio ir pagrindinio ugdymo informacinių technologijų mokytojams „Informatikos ugdymo veiklų modelis“, kuriame buvo aptariami informatikos programos pokyčiai, nauji informatikos ir matematikos mokymo būdai ir jų taikymo galimybės. Seminaro pranešimus skaitė Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos instituto prof. dr. Valentina Dagienė ir dokt. Lina Vinikienė, taip pat Kauno Informacijos technologijų mokymo centro direktorė Skaidra Vaicekauskienė. Kvalifikacijos tobulinimo seminare dalyvavo 19 informacinių technologijų, robotikos bei neformalaus ugdymo mokytojų iš Kauno, Kauno rajono, Panevėžio, Šakių, Jonavos mokyklų.

Lapkričio 23 d. kvalifikacijos tobulinimo seminaras pradinio ir pagrindinio ugdymo informacinių technologijų mokytojams „Informatikos ugdymo veiklų modelis“ vyko Šiaulių universitete. Šiame seminare dalyvavę 34 informacinių technologijų, matematikos ir ekonomikos mokytojai iš Šiaulių, Šiaulių rajono, Tauragės, Radviliškio, Pakruojo bei kitų miestų ar rajonų mokyklų galėjo susipažinti su informatikos mokymo programos pokyčiais ir informatikos egzamino ateitimi, programavimu naršyklėje, susipažinti bei išbandyti inovatyvius informatikos mokymo būdus praktinių užsiėmimų metu. Seminarą vedė Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos instituto prof. dr. Valentina Dagienė ir dokt. Lina Vinikienė, taip pat informacinių technologijų mokytojas Bronius Skūpas iš Vilniaus licėjaus.Druskininkai2

Dar vienas kvalifikacijos tobulinimo seminaras „Informatikos ugdymo veiklų modelis“ informacinių technologijų mokytojams vyko Druskininkuose gruodžio 3 d. Jame dalyvavo 16 informacinių technologijų ir matematikos mokytojų iš Druskininkų, Alytaus, Varėnos ir kitų miestų ar rajonų mokyklų. Seminaro metu mokytojai buvo supažindinti su informatikos mokymo programos pokyčiais, informatikos pritaikymo galimybėmis pradiniame ir pagrindiniame ugdyme, patys galėjo išbandyti inovatyvius informatikos mokymo būdus praktinių užsiėmimų metu. Seminarą vedė Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos instituto prof. dr. Valentina Dagienė, dr. Eglė Jasutė ir dokt. Lina Vinikienė. 

2016 m. spalio 24 d. Vilniaus universiteto Filosofijos fakultete vyko Mokytojų kvalifikacijos tobulinimo programų rengimo dirbtuvės, kurias organizavo VU Pedagogikos centras. Dirbtuvėse dalyvavo skirtingų Vilniaus universiteto padalinių: Fizikos, Istorijos, Gamtos mokslų, Filologijos bei Filosofijos fakultetų, taip pat Orientalistikos centro atstovai. Šio renginio metu VU Pedagogikos centro vadovė dr. Sigita Girdzijauskienė pristatė informaciją apie mokytojų kvalifikacijos tobulinimo sistemos pokyčius, taip pat VU Pedagogikos centro atliktos apklausos apie mokytojų kvalifikacijos tobulinimo poreikius rezultatus bei mokytojų kvalifikacijos tobulinimo programų rengimo gaires. Darbo grupėmis metu panašios mokslo srities atstovai dalinosi idėjomis naujoms mokytojų kvalifikacijos tobulinimo programoms rengti, taip pat vyko bendra diskusija, aktualių klausimų dėl mokytojų kvalifikacijos tobulinimo programų rengimo aiškinimasis bei bendros, tarpdisciplininės mokytojų kvalifikacijos tobulinimo programos parengimo idėjų ir galimybių aptarimas.  

RugDSC 3772sėjo 28 d. kvalifikacijos tobulinimo seminare „Informatikos ugdymo veiklų modelis“, kuris vyko Vilniaus universiteto Filosofijos fakultete, dalyvavo 44 informacinių technologijų, matematikos bei pradinio ugdymo mokytojai iš Vilniaus ir kitų Lietuvos miestų bei rajonų mokyklų. Seminaro metu mokytojai susipažino su informatikos programos pokyčiais, naujais informatikos ir matematikos mokymo būdais ir jų taikymo galimybėmis, tobulino savo gebėjimus pateikti mokymo turinį mokiniams remiantis konstrukcionizmo ir dekonstrukcionizmo mokymo teorijos principais. Seminaro pranešimus skaitė Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos instituto prof. dr. Valentina Dagienė ir dokt. Lina Vinikienė, taip pat JAV Pepperdine universiteto dr. Gary Stager ir JAV leidyklos „Constructing modern Knowledge“ prezidentė dr. Sylvia Martinez.

Spalio 8 d. Klaipėdos universitete vykusiame seminare „Informatikos ugdymo veiklų modelis pradiniam ir pagrindiniam ugdDSC 3753ymui“ kvalifikaciją tobulino 32 informacinių technologijų mokytojai iš Klaipėdos ir Tauragės miestų bei Klaipėdos, Plungės ir Šilutės rajonų mokyklų. Seminaro metu mokytojai buvo supažindinti su informatikos mokymo programos pokyčiais, išmaniosios mokyklos koncepcija, patys galėjo išbandyti inovatyvius informatikos mokymo būdus praktinių užsiėmimų metu. Seminarą vedė Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos instituto prof. dr. Valentina Dagienė ir dokt. Lina Vinikienė, taip pat informacinių technologijų mokytojai Antanas Budriūnas (Klaipėdos Vydūno gimnazija) ir Bronius Skūpas (Vilniaus licėjus). 

Numatomi kiti šio ciklo seminarai matematikos ir informacinių technologijų mokytojams:

  • spalio 26 d. Šiauliuose - seminaro programą ir registracijos formą rasite čia
  • spalio 28 d. Kaune - seminaro programą ir registracijos formą rasite čia
  • gruodžio 3 d. - Druskininkuose.

Kviečiame dalyvauti