Vilniaus Universitetas

VU PC Spaudos konferencijaLapkričio 19 d. Vilniaus universiteto (VU) Filosofijos fakultete pristatytas pedagogų rengimo studijas, kvalifikacijos tobulinimą ir mokslinius tyrimus koordinuosiantis Pedagogikos centras. Reaguodamas į švietimo sistemos pokyčių poreikį, VU stiprina puikiai dėstomą dalyką išmanančių kvalifikuotų mokytojų rengimą.

VU studijų prorektorė doc. Nijolė Radavičienė džiaugiasi, kad universitetas neturi vien pedagogikai skirtų studijų programų. „Išlaikęs valstybinius egzaminus ir užvėręs mokyklos duris ne vienas moksleivis tvirtina daugiau ten negrįšiąs. Bet pabuvęs universitete, supratęs, kad dalijimosi žiniomis veikla yra įdomi, jis gali persigalvoti. Pasirinkęs Vilniaus universiteto siūlomas gretutines arba laipsnio nesuteikiančias studijas, jis turės teisę dirbti ir mokykloje“, – mano prorektorė.

Anot Filosofijos fakulteto dekano prof. Arūno Poviliūno, dvejopas pedagogų rengimas – akcentuojant dalyko ir pedagogikos disciplinų išmanymą – absolventams leis tapti ir savo srities specialistais, ir mokytojais. Tokia sistema padės regzti bendradarbiavimo tinklus, sujungsiančius šiuolaikinius mokslo slėnius, mokyklas ir gabius moksleivius. „Tai skatina sėkmingą akademikų, mokytojų ir mokinių bendradarbiavimą. Toks tinklas yra vienas pagrindinių veiksnių, užtikrinančių į mokslą orientuotas studijas, akademinę reprodukciją ir mokslo slėnių atsinaujinimą“, – teigia dekanas.

Centro vadovė doc. Sigita Girdzijauskienė pabrėžia, kad tik gerai profesionaliai dėstomą dalyką išmanantis pedagogas moksleivį nukreips mokslo pažinimo kryptimi. „Vienuoliktoje klasėje moksleiviai mokosi iš tokių knygų kaip „Kurso santrauka istorijos egzaminui“ ar „Istorijos egzamino gidas“. Mokinys istorijos mokosi egzaminui, bet nesiekiama jo suintriguoti pačia istorija, kuri be galo spalvinga ir įdomi. Todėl jaunuoliai ir pradeda svarstyti, kam iš viso toliau mokytis, jei mokslas nuobodus“, – įsitikinusi doc. S. Girdzijauskienė.

Šiuo metu centras koordinuoja dvi pedagogų rengimo programas: laipsnio nesuteikiančias studijas „Mokyklos pedagogika“ ir gretutines studijas „Dalyko pedagogika“. VU tinkliniu pagrindu vienijami Chemijos, Ekonomikos, Filologijos, Fizikos, Gamtos mokslų, Istorijos, Matematikos ir informatikos fakultetų ir Orientalistikos centro dėstytojai.

Informacijos ir nuotraukos šaltinis – portalas VU Naujienos